fbpx

Purpose blog

Motivácia  by Milan
Close
21. októbra 2020

Niektoré príbehy píše sám život, dá sa povedať že niekedy až hollywoodskym štýlom. Motivácia nájsť stratenú obrúčku je jeden z nich a reflektuje obdobie, ktoré každý z nás znáša svojským spôsobom. Obdobie, v ktorom máme jedinečnú príležitosť prísť skutočne na to, kto sme a prečo sme tu. Aspoň z pohľadu spirituality. Je prekvapujúce, ako samotný efekt skôr škodí ako napomáha ľuďom žijúcich v starých vzorcoch správania. Väčšia nervozita, agresia, depresie a mnoho iných vedľajších účinkov. Predpokladám, že aj po prečítaní si môjho článku na nejaké reakcie určite príde. Čo už, máme všetci na výber na aký vlak nasadneme a či budeme “len” prísediaci alebo sa chopíme kormidla rušňovodiča a budeme plne zodpovední za najbližšie centimetre, metre a kilometre našej cesty. 

Korona dáva “zabrať” všetkým, každej jednej spoločenskej vrstve. Je to niečo, čomu musíme čeliť globálne. Mne osobne korona napovedá, aby som konečne robil to, čo ma v skutočnosti napĺňa a baví. Ukazuje mi, že musím strávený čas v karanténe využiť efektívne, niečo nové sa naučiť alebo naozaj začať v skutočnosti to, čo má prínos nielen pre mňa, ale aj pre celú spoločnosť. 


Ak sa vrátim do roku 2019, rok pred koronou, mali sme všetko. Ako národ, ako Európania. Napriek tomu, to bol svet plný nespokojnosti, závisti, nenávisti, atď. a dnes? Nikto z nás nevie čo bude zajtra, ako bude zajtra a či vôbec bude nejaké to zajtra. A tu vidím príležitosť ako byť konečne vďačný za všetko, čo v živote máme. 

A čo podnikanie? Plány, vízia to všetko sa zdá byť v nedohľadne. Systém potrebuje reštart, služby musia mať hodnotu a musia byť z lásky. To je môj názor nech je to už akokoľvek. Podnikanie je o pádoch, zamestnanie je o pádoch, vzťahy sú o pádoch, život je o pádoch…A čom je vlastne tá spomínaná motivácia v nadpise?


Motivácia nájsť stratenú obrúčku je príbehom mojej manželky, ktorého som bol súčasťou. Boli sme pracovne v meste Malacky a moja manželka sa rozhodla že si odloží obrúčku do rúška. Pri odparkovaní vozidla na parkovisku vystúpila spolu s rúškom a nasadila si ju na tvár. Naše pracovné stretnutie bolo inšpiratívne, pretože sme sedeli s pánom, ktorý niečo vo svojom fachu dokázal. Pokorný a vtipný chlapík. Po dvoch hodinách sme nasadli do auta a išli domov, naša cesta trvá približne hodinu a prišiel ten moment, kedy si moja manželka zmyslela na obrúčku. V panike som zastavil auto mimo hlavnej cesty, podotýkam, že sme boli asi kilometer od domu a začali sme spoločne prehľadávať všetko, čo sa v aute dá prehľadať. Po panike prichádza stres, po strese smútok. Myšlienka, že pravdepodobne sa stratila obrúčka mojej manželky bola na mieste. S kľudom angličana som jej odvetil, že obrúčka sa určite niekde nájde. V tom momente nás napadlo zavolať milému pánovi s ktorým sme mali spomínané stretnutie, či by bol ochotný ísť sa pozrieť pred vchod do jeho kancelárie, poprípade na parkovisko kde sme parkovali naše auto. Milý pán odvetil, že veľmi rád ale že sa nachádza mimo kancelárie a že vyšle svoju pani manželku, ktorá je súčasťou jeho podnikania. Po chvíli sa ozve znova, že ide aj on na miesto a popozerá sa. O približne 20 minút neskôr zdvihne moja manželka telefón milému pánovi, že obrúčku hľadal spolu s celou rodinou a že práve on ju našiel na parkovisku kde sme parkovali. Uf, veľká úľava. Na cene obrúčky ako tak nezáležalo, skôr išlo o symboliku lásky, ktorú sme si pred Bohom sľubili a spečatilii. Hneď ako nám oznámil túto správu, v tom momente mi napadla ďalšia symbolika. 


Pán u ktorého sme sedeli nám rozprával ako chcel od života viac, ako mal motiváciu niečo robiť aj napriek tomu že prežil prvú finančnú krízu, osobnú krízu a musel čeliť mnohým problémom. Práve on mal motiváciu sa vrátiť na miesto a nájsť “stratenú” obrúčku. Jeho motivácia či v živote alebo v práci je jasným dôkazom toho, že musí vychádzať z hĺbky duše a musí byť čestná a úprimná. Jeho motivácia je príkladom a zároveň synonymom pre všetko, čo od života chceme a akým spôsobom sa k nemu postavíme. Mojou motiváciou je zdieľať s Vami tento príbeh a zároveň vo vás vzbudiť nádej, že je dôležité si povedať čo v skutočnosti chceme a prečo. Práve teraz je ten najsprávnejší moment bez ohľadu na to či je alebo nie je korona. 

Pýtam sa znova, aká je Vaša motivácia nájsť “stratenú” obrúčku???? 

Milan Břicháč
Milan

Spolumajiteľ agentúry Purpose Events s.r.o.

Súvisiace články