fbpx

Purpose blog

Príbeh  by Milan
Close
23. októbra 2020

Čo znamená mandala v našom logu a prečo mandala ? Založiť firmu v dnešnej dobe je hračka. Ale dať firme názov a identitu je oveľa ťažší oriešok. Ľudia si vymýšľajú rôzne názvy spoločností a dávajú im rôzny význam, ducha, ktorý je im srdcu blízky. Čast svojej pracovnej kariéry som venoval online marketingu a viem, ako veľmi je dôležitá identita firmy/spoločnosti/korporácie. Nielen v očiach a vnímaní verejnosti, predovšetkým musí zrkadliť to, čo robíte a ako to pôsobí na Vás a vašich klientov. A predovšetkym to zrkadlí a výchadza práve z vašej osobnosti. Nielen samotné logo ale aj jeho farby a význam. 


Pri vytváraní loga musíte premýšlať v širších súvislostiach. Aký segment trhu chcete osloviť, koho chcete logom a názvom osloviť a čo všetko sa bude logom označovat, bude to služba, bude to oblečenie, bude to názov frančízy, bude to vlaste čo?! Taký bol a je môj pohľad na túto problematiku. Nie som odborník, len som sa naučil základy a z toho sme vychádzali pri našom rozhodovaní sa. Ďalej je dobré, aby ste poznali grafika, ktorý je znalý svojmu odboru a hlavne vás vie navnímať ako osobnosti. Dnes viem, že vytvoriť identitu značky nestojí 50€ ale sú to stovky až tisíce eur. Taká je realita a bohužiaľ je stále veľmi málo spoločností, ktoré to vnímajú a vedia o tom. Úspešné značky na trhu to majú dávno zmáknuté ? 


My sme našim logom chceli dodávať spoločnostiam, klientom nielen zážitkové eventy, ale predovšetkým pohodu a harmóniu či už pri vytváraní samotného konceptu, kreatívy až po organizovaný a kľudný priebeh akejkoľvek spoločenskej udalosti. Našim logom sme chceli a stále chceme pôsobiť tak, aby energia a radosť ktorú vkladáme do každej zakázky sa odrazila v našim službách, v našom prístupe a v našej komunikácii. A prečo PURPOSE ? / v preklade z angl. slova význam, účeľ, cieľ/ Takýmto štýlom a spôsobom sme jasne dali názvom náš postoj k práci. 


Dnes vnímám náš názov trošku komplikovaný a je škoda, že sme preň nenašli v našom slovníku, slovenský význam. Zároveň sme si vedomí toho, že pri zakladaní spoločnosti sme chceli rozšíriť naše služby aj na zahraničné trhy. Možno k tomu ešte časom príde ?  


Aký názov by ste nám dali vy pri pohľade na naše logo? 


Pre tých z Vás, ktorí nevedia význam slova MANDALA prikladám odkaz: https://sk.wikipedia.org/wiki/Mandala

Milan Břicháč
Milan

Spolumajiteľ agentúry Purpose Events s.r.o.

Súvisiace články